DUK

Dažniausiai užduodami klausimai

 • Kas yra smėlbetonis?
  Betonas paprastai skirstomas į betono ir į smėlbetonio mišinį. Smėlbetonis yra gaminys, naudojamas (dažniausiai) šildomoms grindims ir išlyginamiesiems sluoksniams.
 • Kam reikalingas plastifikatorius?
  Smėlbetonio priedas (plastifikatorius) Retanol Xtreme, yra skirtas norint pagreitinti darbų eigą, taip pat gali būti priklijuotas arba instaliuojamas ant plaukiančiojančios struktūros.
 • Ką reiškia TÜV Rheinland sertifikatas?
  TÜV sertifikatas (atliekamas Vokietijoje) apima itin griežtus testavimus nustatant, kokie komponentai yra naudojami. Į tai įeina produkto atitikimas griežčiausius EU reglamentus industrijai, kurios komponentai yra sukurti ir patvirtinti, kad produkto sudėtis yra pateikiama teisingai. Tai yra didžiulis pokytis naudojant grindų betonavimo priedus visame Europos statybų sektoriuje (Pilna ataskaita galima pateikus užklausą).
 • Ar apmokinama dirbti su Retanol Xtreme plastifikatoriumi?
  Taip, perkant www.martbera.eu, būsite supažindinti su produktais ir apmokinami, kaip tiksliai naudoti įsigytą produktą, kad būtų pasiekiami geriausi rezultatai. Prireikus bet kada galima pasikonsultuoti. 
 • Ar mokymai dirbti su plastifikatoriumi Retanol Xtreme kainuoja papildomai?
  Apmokymai ir tolesnės konsultacijos yra visiškai nemokamos.
 • Prie kokios temperatūros galima naudoti Retanol Xtreme plastifikatorių?
  Temperatūros skirtumas tarp pastato lauko ir vidaus negali skirtis daugiau kaip +15 °C. Be to, pastato viduje rekomenduojama ne mažiau kaip 45% bendros drėgmės. Tai apsaugo nuo šilumos smūgio, greito paviršiaus džiūvimo ir didelės deformacijos.
 • Kaip vyksta maišymo darbai su Retanol Xtreme?
  Nuo 62,5 Kg iki 75 Kg cemento per 250 l standartinei maišyklei (PUTZMEISTER 740/760).

Dozavimas: Naudojant 400 ml RETANOL® XTREME pakanka standartiniam betonavimo siurbliui 2 l/m3, maždaug penkios maišyklės po 200 l užpila 1 m3. 

Pripildykite pusę maišyklės smėlio naudojant minimaliai 62,5 kg cemento. Pirmo maišymo metu pripilkite 5-10 l vandens sumaišyto su RETANOL® XTREME (priklausomai nuo smėlio drėgnumo ) ir po to pripilkite pilną maišyklę vandens. Svarbu į pompą atsargiai pripilti reikiamą kiekį vandens, kad gautumėte tinkamą mišinį. 

Plytelės gali būti dedamos po 48 valandų naudojant 75 kg cemento (klasė 42,5R) ir visiems dengimams po 72 valandų.

 • Pagrindiniai pastebėjimai naudojant Retanol Xtreme?
  – Mažesnis cemento kiekis nei 62,5 kg ar mažesnis dozavimas nei 400 ml sumažins stiprumą ir džiūvimo greitį.
  – Norint gauti gerą mišinį, reikia maišyti 2 minutes. Niekada nepermaišykite RETANOL® XTREME mišinio, kuris yra jau išmaišytas pridedant vandens. Taip pat negalima pridėti šio mišinio ant jau sumaišytos masės.
  – RETANOL®XTREME niekada negali būti maišomas su kitais mišiniais.
  – Svarbu paruošti mišinį teisingai – atsakingai pasirinkti cemento tipą, kiekį ir smėlį.
  – Prieš naudojimą RETANOL® XTREME mišinį, suplakti. Atliekant darbus mišinį reikia reguliariai perplakti kas 30 min., nes ilgiau nei 30 min. nusistovėjęs mišinys sukrenta į taros dugną viršuje palikdamas skystesnę masę.
 • Kokios yra pagrindinės taisyklės naudojant RETANOL® XTREME žiemos metu?Aplikuojant cementą žiemą per žemoje temperatūroje visada yra rizika, todėl patartina laikytis cemento  industrijos instrukcijose nurodytos minimalios temperatūros ≥+5 °C. Esant žemesnei temperatūrai cementas gali džiūti ilgiau arba išvis nedžiūti. Esant per žemai temperatūrai, norimų rezultatų gali ir nebūti.
  PCT RETANOL® XTREME specialistai paruošė Jums 11 žiemos patarimų, kuriuos rasite straipsnyje 11 auksinių PCT žiemos patarimų”.
 • Kokios yra pagrindinės RETANOL® XTREME priedo naudojimo instrukcijos?
  Būtina išlyginti per 90 minučių. Aukšta temperatūra sumažina darbo laiką. 
 • Kaip galima tiksliai patikrinti drėgnumo kiekį betone?
  Norint tiksliai patikrinti drėgnumo kiekį RETANOL® XTREME betone galima naudojant karbido metodą, elektroniniai matavimo būdai negali nustatyti drėgmės kiekio RETANOL® XTREME betone.
 • Kada jau galima vaikščioti ant išbetonuotų grindų naudojant RETANOL® XTREME?
  Naudojant PCT RETANOL® XTREME mišinį galima vaikščioti jau po 24 valandų, o po 48 valandų galima krauti ir sunkesnius krovinius.
  PASTEBĖJIMAS: Ankstyva per didelė apkrova gali įtakoti įtrukimų susiformavimą. Betonavimo vibracijos turi būti būtinai  išvengtos. Kompensacinė juosta negali būti nupjauta prieš dedant plyteles.
 • Ar sunkiai lyginasi smėlbetonio mišinys traukiant liniuotę?
  Nors ir cemento kiekis yra naudojamas didesnis nei įprastai, tačiau RETANOL® XTREME plastifikatorius turi savybę paverstį mišinį biriu, o ne lipniu kaip plastelinas ir lengvai besilyginančiu.
 • Ar galiu naudoti mažesnį cemento kiekį?
  Deja ne, naudojant mažesnius nei 62,5kg cemento, ar mažesnis dozavimas nei 400ml RETANOL® XTREME sumažins smėlbetonio stiprumą ir džiūvimo laiką.
 • Kokie RETANOL® XTREME privalumai darant šildomas grindis?
  RETANOL® XTREME plastifikatorius turi patobulintą šilumos pralaidumo technologiją, bei dengiant šildomų grindų vamzdelius užtenka vos 30mm mišinio.