Kokie yra pagrindiniai grindų betonavimo etapai?

Grindų betonavimas yra svarbus tiek statant naują būstą, tiek renovuojant seną. Betonavimas pakankamai pigi, bet tuo pačiu patikima ir ilgaamžė technologija įsirengiant grindis ant kurių vėliau dedamos kitos medžiagos. Vaikštant ant parketo, linoleumo ar plytelių ir pan., kartais nė nesusimąstome, kad iki šio gražaus vaizdo buvo nueitas ilgas kelias. Taigi, kokie yra pagrindiniai grindų betonavimo etapai?

Paruošimo darbai

Pirmiausia atliekami paruošimo darbai – pagrindas turi būti švarus, be senų likučių. Po to atliekami reikalingi santechnikos (išskyrus šildomų grindų vamzdžiai) ir elektros instaliacijos darbai. Vėliau išlyginamas smėlis – nuo jo lygumo priklauso, koks bus šilumos izoliacinių plokščių efektyvumas. Tada numatomas būsimų grindų aukštis, išmatuojama, ir jei viskas tinka, reikia kompaktiškai sudėti izoliacinį sluoksnį. Esant reikalui apšiltinti, galima naudoti akmens vatą – svarbu vatą pasaugoti ir kuo greičiau išbetonuoti, nes ji lengvai sugadinama nuo vaikščiojimo.

Prieš pat betonavimą tiesiama garo izoliacinė plėvelė, kad betone būtų išvengta plyšių atsiradimo ir būtų sulaikoma drėgmė. Tada gali būti tiesiamas armavimo tinklas, o už plėvelės ir palei sienas dedamos paroloninės sandarinimo juostos.

Betono paruošimas grindų betonavimui

Pagaliau ateina eilė paruošti betoną su priemaišais. Tam reikalingas kokybiškas cementas, kruopščiai išplautas smėlis, vanduo ir kiti priedai. Norint, kad betonas būtų kokybiškas, netrūkinėtų, reikia įmaišyti polimerinio ar metalinio pluošto (fibros), o betono plastiškumui padidinti, džiūvimui pagreitinti kartu su vandeniu dedamas plastifikatorius ir modifikatorius.

Paruošus betoną jau galima jį pilti ant anksčiau paruošto pagrindo, o paviršius išlyginamas liniuote, gulsčiuku ir elektrine lyginimo lėkšte. Išlyginus betoną daromos deformacinės ir temperatūrinės siūlės, kurių paskirtis yra sukontroliuoti betono skilimą džiūvimo metu.

Naudojant Retanol Xtreme plastifikatorių, ant grindų galima vaikščioti jau po 24 valandų, plyteles klijuoti po 48 valandų, o po 72 valandų galimi ir visi kiti statybos darbai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *